Myślisz czasem o tym, co czują ptaki gdy latają? Chcesz wiedzieć jakie w dotyku są chmury? A może masz ochotę poczuć emocje, które zapierają dech w piersiach, dosłownie i w przenośni? Skok spadochronowy w tandemie to jedna z najbardziej dostępnych tzw. ekstremalnych atrakcji.

Nie wymaga dalekich podróży, nie musisz robić badań, mieć super kondycji ani posiadać specjalistycznego sprzętu. Nie ma też ograniczenia wieku. Na skoki przyjeżdżają ludzie, którzy dostali prezent na 18, 30 lub 60 urodziny, przyjeżdżają tacy, którzy są na życiowym zakręcie, chcą przezwyciężyć swój strach albo się sprawdzić, a także ci, którzy chcą zaznać latania w jego najczystszej postaci.

W swojej pracy kamerzystki spadochronowej najbardziej lubię obserwować ludzi, którzy na naszych oczach przechodzą metamorfozę. W ciągu niespełna pół godziny na ich twarzach widzimy niepewność, strach, czasem przerażenie, a potem radość i euforię. Po lądowaniu nierzadko rzucają nam się ze szczęścia na szyję albo… ocierają łzy. Czasem mówią ‘nigdy więcej’ ;), ale znacznie częściej słyszymy, że to była najbardziej niesamowita rzecz, jaką w życiu robili. Te ich pozytywne emocje udzielają się też nam i sprawiają, że uwielbiamy swoją pracę. A Ty? Co powiesz na taki skok? Jakie masz obawy? Chciałabyś spróbować?

10 POWODÓW, dla których warto SKOCZYĆ ZE SPADOCHRONEM W TANDEMIE

  1. Po pierwsze – jeszcze tego nie robiłaś, to chyba dobry powód?
  2. Jest to aktywność dla każdego, kto ma min 140 cm wzrostu, max 105 kg wagi i zdrowe serce. Skakać mogą także niepełnosprawni, skaczą osoby niewidome, z niedowładami kończyn, po amputacjach.
  3. Ilość pozytywnych emocji, jakich doświadczysz podczas skoku, zwali Cię z nóg. Dawka wrażeń jest tak ogromna, że nie sposób opisać ich słowami.
  4. Skok z całkowicie sprawnego samolotu, lecącego na wysokości 4000 m da Ci niewyobrażalną moc, której istnienia nawet nie podejrzewasz, a która przyda Ci się do zmagania z problemami dnia codziennego.
  5. To będzie kilka minut, które na 100% zapamiętasz do końca życia.
  6. Za każdym razem, kiedy będziesz oglądać swój film ze skoku, będą wracać ogromne emocje, które towarzyszyły Ci podczas skoku, a ciarki będą przebiegać po plecach.
  7. Będziesz spadać z prędkością 200 km/h a na twarzy poczujesz szalony pęd powietrza.
  8. Będziesz samodzielnie sterować spadochronem i machać nogami kilometr nad ziemią – to robi wrażenie!
  9. Jeśli będziesz mieć szczęście i trafisz odpowiednią pogodę to… naprawdę dotkniesz chmur.
  10. Często mawiamy, że tylko skoczkowie spadochronowi wiedzą, dlaczego ptaki śpiewają… Dowiesz się dlaczego!

Kasia_Wicia

Zapisz komentarz